Dorota Firlej: Opowieści Kustosza Muzeum - Pierwsze spotkanie z Ambasadorem Żywca

Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu "Jestem ambasadorem Żywca", które odbędzie się 19 września 2023 r. o godzinie 11:00 w Muzeum Miejskim w Żywcu. To wyjątkowe wydarzenie otwiera serię pięciu spotkań, realizowanych w ramach projektu „Smart Żywiec –(r)ewolucja", mających na celu przybliżenie mieszkańcom historii miasta oraz zaprezentowanie jego niezwykłych ambasadorów.

Nasz pierwszy gość to Dorota Firlej, kustosz Muzeum Miejskiego w Żywcu, która jest prawdziwą żywą wizytówką Żywca, a jej głęboka wiedza i zamiłowanie do dziedzictwa kulturowego sprawią, że to spotkanie będzie niepowtarzalnym doświadczeniem.

Podczas spotkania Dorota Firlej opowie o historii Żywca oraz swoim zainteresowaniu rodziną Habsburgów. To będzie wyjątkowa okazja, aby z bliska poznać tajemnice miasta i zanurzyć się w fascynującą historię, którą kustosz przez lata pieczołowicie dokumentuje i przekazuje mieszkańcom.

Serdecznie zachęcamy do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu, które rozpoczyna cykl spotkań z ambasadorami Żywca. Niech ta chwila stanie się inspiracją do odkrywania bogactwa lokalnej historii i wspólnego dzielenia się pasją do naszego pięknego miasta.

Serdecznie zapraszamy na to świetnie zapowiadające się spotkanie!

FOTO
fot. FOTO

 

    Make by : MyWebFactory