Michał Kusiak: "Planeta Żywiec" - Ambasador Żywca w Świecie astronomii

Zapraszamy wszystkich miłośników astronomii na niezwykłe spotkanie z wyjątkowym gościem – Michałem Kusiakiem, znanym polskim astronomem i popularyzatorem nauki! To wydarzenie odbędzie się w ramach inicjatywy "Jestem ambasadorem Żywca" realizowanej w ramach projektu „Smart Żywiec – (r)ewolucja”i nosi tytuł "Planeta o nazwie Żywiec".

Data: 7 listopada 2023 r. (wtorek)

Godzina: 17:00

Miejsce: Żywiecka Biblioteka Samorządowa

Michał Kusiak, odkrywca komet i planetoid, zaprasza nas do fascynującego świata astronomicznych tajemnic. Jego wykład będzie okazją do zgłębienia nie tylko piękna wszechświata, ale także do zrozumienia roli astronomii w naszym codziennym życiu.

Zaangażowany w międzynarodowe projekty, Michał Kusiak współodkrył 160 komet, w tym dwutysięczną kometę na zdjęciach sondy SOHO. Jego pasja do poszukiwań małych ciał Układu Słonecznego zaowocowała odkryciem potencjalnie setek nowych planetoid.

To nie tylko spotkanie z naukowcem, ale również okazja do zadawania pytań, dzielenia się refleksjami i usłyszenia z pierwszej ręki o najnowszych odkryciach astronomicznych. Michał Kusiak, z entuzjazmem, podzieli się swoim doświadczeniem, inspirując zarówno młodsze, jak i starsze pokolenia.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Żywca i okolic, zarówno tych z doświadczeniem w astronomii, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją podróż po gwiazdach. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do nauki, inspiracji i fascynujących doświadczeń! Do zobaczenia na spotkaniu "Planeta o nazwie Żywiec"!

FOTO
fot. FOTO

    Make by : MyWebFactory