W Żywcu powstanie „Przytulne Miejsce”

Stowarzyszenie Żywiec miasto zmySŁÓW pozyskało środki ze Śląskiego NoweFio w ramach działania:  Mikrodotacje na rozwój instytucjonalny młodych organizacji ogłoszonym przez: Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości i Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS

FOTO poduszka
fot. FOTO poduszka

Stowarzyszenie Żywiec miasto zmySŁÓW działa od 2017 roku. Jest głównym organizatorem festiwalu Żywiec miasto zmySŁÓW oraz działa na rynku wydawniczym. W 2020 dzięki jego staraniom powstała książka w postaci teatrzyku kamishibai „Bajka o Żywcu”, na rok 2021 planowane jest wydanie książki będącej przewodnikiem po szlakach i zabytkach Żywca. W swojej działalności skupia się przede wszystkim na promowaniu kultury i dziedzictwa narodowego, poprzez organizowanie spotkań autorskich, promowanie kultury w różnych jej wymiarach, a także na działaniach edukacyjnych - co roku w ramach festiwalu organizowane są bezpłatne warsztaty dla nauczycieli. Istotnym filarem działalności stowarzyszenia jest współpraca z innymi organizacjami, m.in. Miejskim Centrum Kultury w Żywcu, Żywiecką Biblioteką Samorządową, czy Muzeum Miejskim w Żywcu. Stowarzyszenie współpracuje również z innymi organizacjami pozarządowymi, a także korzysta z zasobów wolontariuszy.

– Wsparcie w kwocie blisko 5500 zł pozwoli na zakup ekspresu do kawy, zestawu filiżanek i wygodnych poduszek, dzięki tym zakupom będą możliwe spotkania autorskie, warsztaty, rozmowy z ciekawymi ludźmi. Cieszymy się ze współpracy z Żywiecką Biblioteką Samorządową, „Przytulne Miejsce” tam właśnie  znajdzie swoją przystań – mówią członkowie stowarzyszenia.

rojekt kończy się 19 listopada. – Tak naprawdę efekty projektu będą odczuwalne znacznie dłużej, bo chcemy aby stowarzyszenie Żywiec miasto zmySŁÓW inspirowało, tworzyło kreacje, budowało nową jakość przez cały rok – dodają członkowie stowarzyszenia.